Zwiedzanie Brukseli w jeden dzień

Czy zwiedzanie Brukseli w jeden dzień jest możliwe? Z całą pewnością zobaczymy tylko pobieżnie wybrane miejsca, ale jeżeli mamy jedynie 24 godziny, to nawet takie zwiedzanie może być fascynujące.

Panorama Brukseli - zwiedzanie Brukseli w jeden dzień.

Bruksela to bardzo ciekawe ale zakorkowane miasto.

Zwiedzanie Brukseli w jeden dzień może być wyzwaniem ze względu na ilość atrakcji i miejsc do zobaczenia w stolicy Belgii. Niemniej jednak, jeśli masz tylko jeden dzień, musisz dokonać selekcji i skoncentrować się na swoich priorytetach i najważniejszych miejscach.

Oto propozycja najważniejszych miejsc w Brukseli do odwiedzenia:

  • Grand Place (Grote Markt): Rozpocznij swoją wizytę od odwiedzenia głównego placu w Brukseli. Możesz podziwiać piękne budynki, w tym Ratusz Brukseli, który jest często określany jako jedno z najpiękniejszych ratuszy na świecie.
  • Manneken Pis: Niewielka figura sikającego chłopca. To jedna z najbardziej znanych atrakcji w Brukseli. Na wielu pamiątkach z Brukseli widnieje jego podobizna, która jest symbolem miasta.
  • Katedra św. Michała i św. Guduli: Gotycki kościół w Brukseli położony na wzgórzu Treurenberg. Odwiedź tę imponującą katedrę, która jest jednym z najważniejszych miejsc kultu katolickiego w Belgii. Możesz również wejść do środka i podziwiać jej wnętrze. Strona internetowa Katedry: The Gothic Cathedral of St. Michael and St. Gudula (cathedralestmichel.be)
  • Atomium: To nieco bardziej oddalone od centrum miejsce, ale jeśli jesteś miłośnikiem ciekawej architektury, to zdecydowanie warto. Atomium to gigantyczna struktura przypominająca strukturę krystaliczną zbudowana z olbrzymich metalowych kul połączonych łącznikami. Do wnętrza można wejść i podziwiać panoramę miasta. Strona internetowa Atomium: Atomium.
  • Mini-Europe: To park miniatur, gdzie możesz zobaczyć modele słynnych europejskich zabytków i budowli. To świetne miejsce, jeśli interesujesz się historią i kulturą Europy.
  • Parc du Cinquantenaire: Jeśli masz ochotę na trochę relaksu na świeżym powietrzu, odwiedź ten piękny park. Centralne miejsce zajmuje tu imponujący łuk triumfalny. Artykuł o Parku znajdziecie pod linkiem: Park Królewski w Brukseli – Życie, zwiedzanie i praca w Brukseli. (brukselka.eu)
  • Belgijskie frytki i czekolada: Podczas wizyty w Belgii nie zapomnij spróbować tradycyjnych frytek i pysznej czekolady. Warto zwrócić uwagę, że Belgowie jedzą frytki z majonezem. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule: Po czym poznać Belga? – Życie, zwiedzanie i praca w Brukseli. (brukselka.eu)
  • Spacer po Brukseli: Poza głównymi atrakcjami, warto po prostu spacerować po ulicach Brukseli, odkrywać urok miasta i próbować lokalnej kuchni w małych knajpkach i restauracjach. Można także poznawać nowych ludzi. Bruksela jest miastem z olbrzymią ilością pracujących i zwiedzających obcokrajowców i nikogo nie dziwi tu, że jest się przyjezdnym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę