Dzień Polski w Brukseli

Dzięki Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej i Stałemu Przedstawicielstwu RP przy Unii Europejskiej oraz pracy wielu wolontariuszy i zaangażowanych instytucji zorganizowane zostały w parku Cinquantenaire obchody Dnia Polskiego w Brukseli.

Aktualności na temat imprez organizowanych przez Ambasadę można zawsze znaleźć na stronie Facebookowej przedstawicielstwa: Embassy of the Republic of Poland in Brussels | Facebook

Przypomnijmy, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. Stało się to możliwe na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. w Atenach. Polacy w ogólnokrajowym referendum w czerwcu 2003 r. poparli dołączenie do Unii Europejskiej (poparcie 77,45 proc. głosujących).

Koncert na Dniu Polskim w Brukseli.
Koncert podczas Dnia Polskiego w Brukseli w 2022 roku.

Podczas koncertu można było posłuchać Katerinę Szepeliuk wraz z Kwartetem Jazowym Cezariusza Gadziny. Uczta dla uszu!

Pogoda dopisała, świeciło pięknie słońce i można było uczestniczyć w licznych atrakcjach dla dzieci i dorosłych. Dzieci najbardziej zainteresowane były szaleństwem na dmuchańcach i watą cukrową. Dorośli interesowali się także wystawami historycznymi i edukacyjnymi.

Stanowiska Szkół i innych organizacji Polonijnych w Belgii. Dzień Polski w Brukseli.
Stanowiska z atrakcjami na Dniu Polskim.

W imprezie uczestniczyli motocykliści z polskiego klubu motocyklowego w Belgii oraz harcerze polscy z Belgii.

Dzień Polski w Brukseli w dniu 8.05.2022r. został zorganizowany w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Brukseli – w arkadach Cinquantenaire. Więcej o parku przeczytacie w artykule: Cinquantenaire – arkady, muzea i nie tylko… – Życie, zwiedzanie i praca w Brukseli. (brukselka.eu) Zapraszamy do lektury!

Warto dodać, że po obu stronach arkad są bardzo ciekawe muzea: Armii Belgii oraz Motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę