Polskie zakupy w Brukseli

Czy można kupić śliwki w czekoladzie lub polską kiełbasę w Brukseli? Oczywiście że tak!

W Brukseli istnieje wiele polskich sklepów. Można tu kupić prawie wszystkie polskie produkty. Jak czegoś nie ma to można starać się zamówić sprowadzenie. Obsługa w wielu sklepach jest polska, więc zna polskie realia i produkty i nie powinno być problemu z wyjaśnieniem specyfikacji typowo polskiego produktu.

Kubuś

Osobiście, w Brukseli najczęściej robię zakupy w sklepie Kubuś na Rue Maria Malibran 107. Na pewno jest to związane z lokalizacją, ale jak wiadomo to zależy od konkretnego miejsca zamieszkania każdej osoby. Dla mnie ważna jest także jakość obsługi i kultura osobista w sklepie. W niektórych sklepach klient jest traktowany jak intruz. W Kubusiu jest zawsze miło i przyjemnie, a czasami nawet zabawnie – szczególnie na wędlinach humor często dopisuje!

Z kwestii organizacyjnych warto zaznaczyć, że w weekendy dostępny jest parking dla klientów – wjazd tuż obok sklepu.

Więcej info na stronie facebookowej sklepu: Kubuś Market | Brussels | Facebook

Ceny się zmieniają

Kiedyś wielu Polaków przywoziło część produktów spożywczych z Polski do Belgii, przy okazji wyjazdów na święta, czy wizyt rodzinnych. Większość produktów było bowiem dużo tańszych w Polsce. Teraz trzeba już sprawdzać ceny poszczególnych artykułów. Pamiętamy wszyscy szaleństwo z polskimi cenami cukru w zeszłym roku. Doszło do tego, że cukier w Belgii był tańszy niż w Polsce! Przykładowe zeszłoroczne ceny możecie podpatrzeć na wpisie ze stycznia 2022 roku: Ceny w Polsce, a ceny w Belgii – Życie, zwiedzanie i praca w Brukseli. (brukselka.eu) Widać, że przy obecnej inflacji wiele się zmienia. I chyba za szybko się te zmiany nie zakończą. Wielu konsumentów będzie zapewne oszczędzać wszędzie tam gdzie jest to racjonalne. Pamiętajmy, żeby nie oszczędzać na własnym zdrowiu, bo to się nigdy nie opłaca! Zdrowa dieta nie musie być droga, a ruch na świeżym powietrzu jest zawsze za darmo! Życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu w całym 2023 roku!

PS. To nie jest wpis sponsorowany i nie posiadam żadnych powiązań ze sklepem… gdyby ktoś pytał. To tylko moja subiektywna opinia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę