JAK DOTRZEC DO BRUKSELI Z POLSKI?

Jakie są możliwości dotarcia do Brukseli?

Dotrzeć można samolotem, samochodem lub autokarem. Kiedyś funkcjonował bezpośredni pociąg, bodajże Kiepura. Obecnie podróż koleją wymaga przesiadki, np. w Berlinie.

Podróż samolotem

W pobliżu Brukseli funkcjonują 2 lotniska: Zaventem (dzielnica Brukseli) oraz Charleroi (mała miejscowość niedaleko Brukseli).

Krótko mówiąc: co do zasady loty do Bruksela Zaventem są droższe, ale dojazd do centrum jest super łatwy, natomiast w Charleroi operują tanie linie lotnicze, więc bilet lotniczy o może być wiele tańszy, ale dojazd do Brukseli jest dłuższy i droższy.

W skrócie polecam 2 rozwiązania lotnicze:

Rozwiązanie lotnicze tańsze

Lot np. Wizzair do Charleroi i potem autokar wahadłowy*, krótki spacer plus metro do centrum (ewentualnie droższe prywatne firmy z samochodami osobowymi wożące pod wskazany adres).

Rozwiązanie lotnicze najbardziej komfortowe

Lot do Zaventem i potem pociąg lub autobus do centrum.

* Autokary firmy FLIBCO są wyraźnie tańsze przy zakupie biletów z dużym wyprzedzeniem. Warto kupić przez stronę internetową:

Shuttle bus from Brussels to Charleroi Airport | Flibco.com

Podróż samochodem

Z Warszawy dystans do pokonania to ponad 1300 km. Normalnie można przejechać go w ciągu jednego dnia przy wyruszeniu bardzo wcześnie i zmianie kierowców. Większość trasy odbywa się po darmowych niemieckich autostradach. Oczywiście w zimie czas podróży znacząco rośnie. Ponadto często na tak długiej trasie natrafimy na korki związane z remontami dróg. Dodatkowe opóźnienie może spokojnie osiągnąć godzinę lub dwie…

Po drodze można spotkać dużo lawet sprowadzających samochody używane do Polski:

Dziecięcy samochód na lawecie samochodowej.
Jeden z wielu używanych samochodów, sprowadzanych na lawecie do Polski 😉

Warto zanocować w Polsce przed granicą niemiecką (jak ktoś jedzie z głębi Polski) lub gdzieś w Niemczech.

Przypominam, że benzyna w Polsce wciąż jest tańsza niż w Niemczech, Holandii (zawsze drogo!) i Belgii, zatankujcie zatem w Polsce do pełna. Szerokiej drogi!

Parkowanie w Brukseli ostatnio nie jest zbyt łatwe. Pojawiły się nowe parkomaty, w których można zapłacić tylko kartą!

Autokary

Dostępne są także przejazdy autokarami i busami, ale nie korzystałem nigdy z tych rozwiązań, więc się nie będę wypowiadał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę